آخرین اطلاعیه ها
خانه / آموزشی و ایمنی خودرو / یک حرکت خطرناک: اتوبوس شرکت واحد:
چاپ این مطلب چاپ این مطلب

یک حرکت خطرناک: اتوبوس شرکت واحد:

برای شما هم حتماً پیش آمده که در چرخش دور میادین با یک اتوبوس شرکت واحد برخورد کرده اید و مجبور به توقف شده اید. از آنجا که برخی از این اتوبوس ها از نوع خط ویژه هستند و طول بیشتری نسبت به اتوبوس های معمولی دارند، لذا در چرخش و عبور از میادین می بایست دقت بیسشتری انجام دهید.

http://telkhodro.ir/wp-content/uploads/2015/11/media_481B4161522300811.jpg

این نوع اتوبوس ها برای قرار گرفتن در مسیر خود، دور می گیرند و انتهای آنها حالتی قوس مانند پیدا می کند و احتمال برخورد آنها با اتومبیل های مجاور به شدت افزایش می یابد. بعلاوه به علت وزن زیاد و قدرت موتور بالای آنها، توقف این وسایل نقلیه عمومی مدت زمان بیشتری طول می کشد.

لذا به شما توصیه می کنم:
  1. در هنگام ورود به میادین اگر اتوبوسی را دیدید که قصر چرخش و عبور از میدان را دارد و قبل از آن نمی توانید از میدان خارج شوید و یا دور بزنید، حتماً در فاصله ای به اندازه ی ۲ اتومبیل توقف کنید و اجازه دهید تا عبور کند.
  2. فکر عبور کردن از جلوی اتوبوسی که با سرعت به میدان نزدیک می شود را از سرتان بیرون کنید!  اتوبوس های شرکت واحد شتاب بالایی دارند و در سرازیری ها به شدت شتاب می گیرند. در چنین شرایطی تصور کنید که می خواهید از جلوی آنها رد شوید و به ناگهان با مانعی در پیش رو مواجه می شوید و ناگزیر به توقف هستید. حال به نظر شما این اتوبوس طویل و پر شتاب چگونه توقف خواهد کرد و با شما برخورد نمی کند؟

هرگز برای عبور از میادین عجله نکنیـــد!

54642_704

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد